FIT AS FU*K

ALL WORKOUT RESULTS

EVENT 1: “I LOVE CROSSFIT”

TEAMS

TEAM # NAME SCORE [REPS] PLACEMENT EVENT 1
t007 Team Reebok Sweden 395 1
t003 WOD Squad 360 2
t012 CrossFit Denmark 359 3
t008 Køge-krigerne 350 4
t014 AA´s disciple 348 5
t030 Team BRG 348 5
t020 Natural Fitness 336 7
t004 Team Tripple M 333 8
t019 Team Legendary 331 9
t023 CrossFit Malmö 3 328 10
t011 Team 172cm 326 11
t021 Team Thunder Chickens 324 12
t028 The Storm & The Highland Hunks 321 13
t002 Viborg CrossFit – Vikings 320 14
t006 Team RMG 320 14
t025 Team Blueprint 318 16
t026 Team Horenwelt 311 17
t017 CrossFit Malmö 1 308 18
t009 Team Lightweight 307 19
t013 Catch the Flax 307 19
t022 Trønderbataljonen 304 21
t018 CrossFit Malmö 2 298 22
t024 Team ASK 295 23
t010 Baggårdssquatterne 292 24
t005 Team Captain 291 25
t001 Nature CrossFit 279 26
t027 Team BPM 279 26
t016 Team Average Joe 271 27
t015 Team Rambachis 227 28
t029 CrossFit Werk 210 29

WOMEN

ATHLETE # NAME SCORE [REPS] PLACEMENT EVENT 1
f010 Louise Åkesson 152 1
f008 Sara Ellegaard Andreasen 131 2
f023 Hrund Scheving 129 3
f012 Catrine Mannerup 128 4
f013 Elin Hansson 125 5
f019 Sabrina Wielsøe 124 6
f009 Ellinor Rehnstrom 122 7
f011 Anne Bisgaard 122 7
f007 Nathalie Lie 121 9
f021 Magdalena Sebbas 121 9
f014 Pernilla Palmqvist 120 11
f024 Gigja Hronn Arnadottir 120 11
f015 Louise Pedersen 119 13
f003 Kristin Andersson 118 14
f001 Helena Hugosson 115 15
f004 Mariana Tziourtzek 114 16
f002 Mika Zillo Andersen 107 17
f017 Anine Jensen 106 18
f005 Kristin Mykkanen 100 19
f006 Eva Ladegaard Pade 92 20
f020 Anja Wagner Hansen 71 21
f025 Tanja Duester 68 22
f018 Louise Machholdt 52 23
f016 Mirjam Werner 45 24
f022 Pernille Sølund Hansen 43 25

MEN

ATHLETE # NAME SCORE [REPS] PLACEMENT EVENT 1
m069 Frederik Ægidius 169 1
m033 Lacee Kovács 160 2
m019 Martin Møller 156 3
m011 André Svanevik 154 4
m070 Peter Willers Jepsen 154 4
m066 Anders Galaly 150 6
m008 Anze Benko 148 7
m056 Santino Marini 148 7
m062 Nick Rouse 146 8
m049 Christoffer Bruun Korfitsen 143 9
m054 Rasmus Marquard Andresen 143 9
m015 Peter Rankin 140 11
m031 Malte Rommedahl 140 11
m039 Glenn Jakobsen 140 11
m052 Christer Idland 140 11
m065 Francesco Ajello 140 11
m068 Philip Hargett 140 11
m072 Mads Vinge-Brandt 140 11
m018 David Neumann Hansen 139 18
m071 Tue Brix Andersen 138 19
m013 Pål Bjørhusdal 137 20
m028 Kasper Myrup 137 20
m063 Martin Knudsen 137 20
m009 Uffe Trondhjem Hübbe 136 23
m023 Dan Bjerregaard 136 23
m060 Claus Jørgensen 135 25
m014 Niels Krintel Petersen 133 26
m020 Greg Soneff 133 26
m025 Lukas Arkestål 133 26
m027 Michael Møller Hansen 133 26
m041 Niclas Tønsberg 133 26
m053 Lasse Breitenstein 133 26
m064 Anders Skødt Knudsen 133 26
m029 Nikolaj Milandt 131 33
m030 Kristian Stærk 130 34
m034 Simon Johnsen 130 34
m057 Bryan Degnan 130 34
m026 Martin Bahrs Rasmussen 129 37
m036 Rasmus Halkjær 129 37
m012 Kristoffer Klausen 128 39
m017 Morten Gudnitz 127 40
m032 Rasmus Wisbech 127 40
m061 David Egydy 127 40
m051 Jesper Kristensen 125 43
m024 Nikolaj Kaufmann 124 44
m055 Jesper Hørby Olsen 124 44
m016 Felix Ledin 123 46
m046 Sebastian Klindt 121 47
m003 Michael Murphy 120 48
m006 Esben Hansen 120 48
m010 Tom Andre Enæs 120 48
m021 David Hassan 120 48
m038 Stefan Hummel 120 48
m050 Stefan Tengstedt Eskam 120 48
m058 Niklas Hermansen 120 48
m059 Jonas Lindberg 120 48
m067 Robert Juul Glæsel 120 48
m001 Alexander Battisti 116 57
m042 Andreas Rasmussen 115 58
m044 Frederik Pedersen 115 58
m002 Benjamin Swyter 114 60
m035 Stefan Schürmer 113 61
m048 Jan-Erik Strømmen 112 62
m022 Christian Qas younan 111 63
m037 Johannes Walter 110 64
m043 Dennis Kuhre 110 64
m045 Mikkel Nielsen 108 66
m007 Anders Lund 99 67
m040 Jimmy Burton Rasmussen 97 68
m047 Glen Paulsen 91 69
m005 Kasper Hollænder 85 70
m004 Daniel Basedow 73 71

EVENT 2 ” I LOVE WEIGHTLIFTING”

TEAMS

TEAM # NAME SCORE [KG] PLACEMENT EVENT 2
t028 The Storm & The Highland Hunks 270 1
t007 Team Reebok Sweden 255 2
t015 Team Rambachis 255 2
t004 Team Tripple M 245 4
t014 AA´s disciple 245 4
t008 Køge-krigerne 240 6
t006 Team RMG 235 7
t012 CrossFit Denmark 235 7
t023 CrossFit Malmö 3 235 7
t001 Nature CrossFit 230 10
t011 Team 172cm 230 10
t018 CrossFit Malmö 2 230 10
t022 Trønderbataljonen 230 10
t025 Team Blueprint 230 10
t030 Team BRG 230 10
t010 Baggårdssquatterne 225 16
t017 CrossFit Malmö 1 225 16
t026 Team Horenwelt 225 16
t027 Team BPM 225 16
t002 Viborg CrossFit – Vikings 220 20
t005 Team Captain 220 20
t013 Catch the Flax 220 20
t020 Natural Fitness 220 20
t009 Team Lightweight 215 24
t021 Team Thunder Chickens 215 24
t024 Team ASK 215 24
t003 WOD Squad 200 27
t016 Team Average Joe 200 27
t019 Team Legendary 185 29
t029 CrossFit Werk 155 30

WOMEN

ATHLETE # NAME SCORE [KG] PLACEMENT EVENT 2
f009 Ellinor Rehnstrom 70 1
f010 Louise Åkesson 70 1
f003 Kristin Andersson 65 3
f023 Hrund Scheving 65 3
f024 Gigja Hronn Arnadottir 65 3
f004 Mariana Tziourtzek 60 6
f005 Kristin Mykkanen 60 6
f011 Anne Bisgaard 60 6
f013 Elin Hansson 60 6
f014 Pernilla Palmqvist 60 6
f022 Pernille Sølund Hansen 60 6
f025 Tanja Duester 60 6
f002 Mika Zillo Andersen 55 13
f006 Eva Ladegaard Pade 55 13
f001 Helena Hugosson 50 15
f008 Sara Ellegaard Andreasen 50 15
f012 Catrine Mannerup 50 15
f018 Louise Machholdt 50 15
f019 Sabrina Wielsøe 50 15
f021 Magdalena Sebbas 50 15
f007 Nathalie Lie 45 21
f015 Louise Pedersen 45 21
f017 Anine Jensen 45 21
f016 Mirjam Werner 35 24
f020 Anja Wagner Hansen 0 25

MEN

ATHLETE # NAME SCORE [KG] PLACEMENT EVENT 2
m062 Nick Rouse 130 1
m031 Malte Rommedahl 120 2
m033 Lacee Kovács 120 2
m064 Anders Skødt Knudsen 120 2
m069 Frederik Ægidius 120 2
m003 Michael Murphy 110 6
m013 Pål Bjørhusdal 110 6
m066 Anders Galaly 110 6
m068 Philip Hargett 110 6
m052 Christer Idland 105 10
m055 Jesper Hørby Olsen 105 10
m067 Robert Juul Glæsel 105 10
m009 Uffe Trondhjem Hübbe 100 13
m011 André Svanevik 100 13
m014 Niels Krintel Petersen 100 13
m019 Martin Møller 100 13
m021 David Hassan 100 13
m025 Lukas Arkestål 100 13
m040 Jimmy Burton Rasmussen 100 13
m049 Christoffer Bruun Korfitsen 100 13
m053 Lasse Breitenstein 100 13
m054 Rasmus Marquard Andresen 100 13
m061 David Egydy 100 13
m020 Greg Soneff 95 24
m030 Kristian Stærk 95 24
m032 Rasmus Wisbech 95 24
m034 Simon Johnsen 95 24
m051 Jesper Kristensen 95 24
m056 Santino Marini 95 24
m063 Martin Knudsen 95 24
m065 Francesco Ajello 95 24
m070 Peter Willers Jepsen 95 24
m071 Tue Brix Andersen 95 24
m008 Anze Benko 90 34
m010 Tom Andre Enæs 90 34
m012 Kristoffer Klausen 90 34
m016 Felix Ledin 90 34
m018 David Neumann Hansen 90 34
m022 Christian Qas younan 90 34
m023 Dan Bjerregaard 90 34
m027 Michael Møller Hansen 90 34
m028 Kasper Myrup 90 34
m035 Stefan Schürmer 90 34
m036 Rasmus Halkjær 90 34
m037 Johannes Walter 90 34
m038 Stefan Hummel 90 34
m039 Glenn Jakobsen 90 34
m042 Andreas Rasmussen 90 34
m043 Dennis Kuhre 90 34
m045 Mikkel Nielsen 90 34
m058 Niklas Hermansen 90 34
m060 Claus Jørgensen 90 34
m004 Daniel Basedow 85 53
m005 Kasper Hollænder 85 53
m015 Peter Rankin 85 53
m026 Martin Bahrs Rasmussen 85 53
m048 Jan-Erik Strømmen 85 53
m072 Mads Vinge-Brandt 85 53
m001 Alexander Battisti 80 59
m029 Nikolaj Milandt 80 59
m041 Niclas Tønsberg 80 59
m044 Frederik Pedersen 80 59
m046 Sebastian Klindt 80 59
m047 Glen Paulsen 80 59
m059 Jonas Lindberg 80 59
m006 Esben Hansen 75 66
m002 Benjamin Swyter 70 67
m007 Anders Lund 70 67
m050 Stefan Tengstedt Eskam 70 67
m057 Bryan Degnan 70 67
m017 Morten Gudnitz 0 71
m024 Nikolaj Kaufmann 0 71

EVENT 3 ” THE FU*KED UP SNATCH COMPLEX”

TEAMS

t007 Team Reebok Sweden 1,5 1
t015 Team Rambachis 2,05 2
t028 The Storm & The Highland Hunks 2,16 3
t023 CrossFit Malmö 3 2,29 4
t004 Team Tripple M 2,41 5
t012 CrossFit Denmark 2,51 6
t014 AA´s disciple 3,12 7
t008 Køge-krigerne 3,15 8
t022 Trønderbataljonen 3,22 9
t006 Team RMG 3,26 10
t030 Team BRG 3,29 11
t011 Team 172cm 4,51 12
t025 Team Blueprint 5,34 13
t003 WOD Squad DNF 14
t020 Natural Fitness DNF 14

WOMEN

ATHLETE # NAME SCORE [min,sek] PLACEMENT EVENT 3
f009 Ellinor Rehnstrom 3,33 1
f024 Gigja Hronn Arnadottir 3,33 1
f023 Hrund Scheving 3,54 3
f004 Mariana Tziourtzek 4,27 4
f014 Pernilla Palmqvist 4,39 5
f011 Anne Bisgaard 5,04 6
f010 Louise Åkesson 5,17 7
f013 Elin Hansson 5,25 8
f003 Kristin Andersson 6,35 9
f008 Sara Ellegaard Andreasen 11,43 10
f005 Kristin Mykkanen DNF 11
f012 Catrine Mannerup DNF 11
f019 Sabrina Wielsøe DNF 11
f021 Magdalena Sebbas DNF 11
f025 Tanja Duester DNF 11

MEN

ATHLETE # NAME SCORE [min,sek] PLACEMENT EVENT 3
m069 Frederik Ægidius 2,26 1
m033 Lacee Kovács 2,34 2
m052 Christer Idland 2,44 3
m066 Anders Galaly 2,51 4
m068 Philip Hargett 3,15 5
m003 Michael Murphy 3,16 6
m053 Lasse Breitenstein 3,23 7
m056 Santino Marini 3,3 8
m062 Nick Rouse 3,55 9
m025 Lukas Arkestål 4 10
m064 Anders Skødt Knudsen 4,14 11
m020 Greg Soneff 4,23 12
m067 Robert Juul Glæsel 4,33 13
m013 Pål Bjørhusdal 4,41 14
m012 Kristoffer Klausen 4,43 15
m032 Rasmus Wisbech 4,44 16
m039 Glenn Jakobsen 4,56 17
m071 Tue Brix Andersen 5,02 18
m055 Jesper Hørby Olsen 5,09 19
m009 Uffe Trondhjem Hübbe 5,11 20
m028 Kasper Myrup 5,15 21
m014 Niels Krintel Petersen 5,26 22
m040 Jimmy Burton Rasmussen 5,32 23
m061 David Egydy 5,39 24
m054 Rasmus Marquard Andresen 5,48 25
m019 Martin Møller 5,51 26
m065 Francesco Ajello 5,58 27
m027 Michael Møller Hansen 6,04 28
m031 Malte Rommedahl 6,2 29
m030 Kristian Stærk 6,28 30
m015 Peter Rankin 7,3 31
m023 Dan Bjerregaard 8,08 32
m034 Simon Johnsen 8,37 33
m018 David Neumann Hansen 9,23 34
m051 Jesper Kristensen 9,25 35
m072 Mads Vinge-Brandt 9,3 36
m063 Martin Knudsen 10,03 37
m060 Claus Jørgensen 11,27 38
m008 Anze Benko DNF 39
m016 Felix Ledin DNF 39
m021 David Hassan DNF 39
m036 Rasmus Halkjær DNF 39
m049 Christoffer Bruun Korfitsen DNF 39

EVENT 4 : ” THE FINAL”

TEAMS

ATHLETE # NAME SCORE [min,sek] PLACEMENT EVENT 4
t014 AA´s disciple DNF (-6 reps) 1
t007 Team Reebok Sweden DNF (-9 reps) 2
t012 CrossFit Denmark DNF (-22 reps) 3
t004 Team Tripple M DNF (-24 reps) 4
t028 The Storm & The Highland Hunks DNF (scaled) 5

WOMEN

ATHLETE # NAME SCORE [min,sek] PLACEMENT EVENT 4
f009 Ellinor Rehnstrom 14,53 1
f023 Hrund Scheving DNF (- walk) 2
f013 Elin Hansson DNF (- walk) 2
f010 Louise Åkesson DNF (-19 reps) 4
f024 Gigja Hronn Arnadottir DNF (- 45 rep) 5
f011 Anne Bisgaard DNF (scaled) 6

MEN

ATHLETE # NAME SCORE [min,sek] PLACEMENT EVENT 4
m069 Frederik Ægidius 12,08 1
m052 Christer Idland 12,35 2
m033 Lacee Kovács 13,11 3
m056 Santino Marini 13,49 4
m064 Anders Skødt Knudsen 14,31 5
m066 Anders Galaly 14,33 6
m068 Philip Hargett 16,56 7
m062 Nick Rouse 17,52 8
m013 Pål Bjørhusdal 19,36 9
m019 Martin Møller DNF( – 14 reps) 10

WINNERS/TOP ATHLETES

TEAMS:

1. Team Reebok Sweden

2. AA´s disciple

3. CrossFit Denmark

4. Team Tripple M

5. The Storm & The Highland Hunks

WOMEN:

1. Ellinor Rehnstrom

2. Hrund Scheving

3. Louise Åkesson

4. Gigja Hronn Arnadottir

5. Elin Hansson

6. Anne Bisgaard

MEN:

1. Frederik Ægidius

2. Lacee Kovács

3. Anders Galaly

4. Christer Idland

5. Nick Rouse

6. Philip Hargett

7. Santino Marini

8. Anders Skødt Knudsen

9. Pål Bjørhusdal

10. Martin Møller

About these ads

2 thoughts on “ALL WORKOUT RESULTS

  1. Pingback: FIT AS FU*K 2011 – all results are out! « FIT AS FU*K

  2. Pingback: FIT AS FU*K 2011: Výsledky / Results |

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Follow

Get every new post delivered to your Inbox.

Join 2,257 other followers